سرکار خانم آزاده داننده ( کارآفرین موفق ایرانی )
سرکار خانم آزاده داننده ( کارآفرین موفق ایرانی )
پایگاه خبری ایرانیان موفق، گفتگویی با سرکار خانم آزاده داننده، مدیرعامل شرکت فن آوران اطلاعات بهاران به عنوان یک ایرانی موفق داشته است، متن گفتگو به این شرح است:

 

خانم داننده لطف می‌کنید یک بیوگرافی از خودتان برای ما بگویید؟

من در سال 1338در تهران متولد شدم. در دانشگاه شیراز در مقطع لیسانس در رشته مهندسی کامپیوتر درس خواندم و از سال 1364 مشغول به کار هستم و امسال هم سی‌ و ‌دومین سالگرد کار کردن من است. حدوداً 8 سالی را در یک شرکت داده‌پردازی کار می‌کردم و بعد از آن از سال 1372 تا سال 1383 در جاهای مختلف به عنوان مشاور و کارشناس و به عنوان مدیر پروژه مشغول بودم.

در اواخر سال 1383 ما به فکر شرکت فن‌آوران اطلاعات بهاران که از قبل تأسیس شده بود افتادیم و زمانی ‌که ما به شرکت ملحق شدیم، یکسالی بود که از فعالیت شان می‌‌گذشت. از اول فروردین  1384 ما با شرکت بهاران با یک تیم از همکاران قدیمی مشغول به کار شدیم و الان 10سال است که در حوزۀ IT در اینجا مشغول فعالیت‌های مشاوره‌ای مدیریت هستیم.

 

این مسیر موفقیت را چگونه طی کردید و برخوردتان با موانع چگونه بود؟

من همیشه خیلی سخت کار می‌کردم و در دورانی که در جاهای مختلف مشغول و کارمند بودم  همیشه نسبت به کمیت و کیفیت کارم خیلی حساسیت داشتم. همیشه سعی می‌کردم خوب، درست و با مسئولیت با کارم برخورد کنم و درنتیجه همیشه آدم پرکاری بودم. کار ما بسیار کار دانش برداری است و اگر مطالعات و اطلاعات تان به روز و کافی نباشد خیلی زود دانش و اطلاعات تان از مد می‌افتد و دیگر کاربردی ندارد، بنابراین سعی می‌کردم همیشه به دنبال دانش مرتبط با کارم باشم.

در مورد موانع باید بگویم واقعیتش این است که شرایط در کشور ما برای کسی که بخواهد کار انجام بدهد محیاست، می‌دانید که قوانین ما زن و مرد نمی‌شناسد هرکسی می‌تواند کسب‌ و کاری را شروع کند، من فکر می‌کنم بزرگترین مانعی که ممکن است در راه پیشرفت ما زن‌ها باشد بیشتر خودمان و فرهنگ‌مان است نه دیگران، مردی نیست که جلوی ما را بگیرد و بگوید نه تو نباید بروی جلو... ما مطابق با ظرفیت‌مان می‌توانیم جلو برویم.