آقای سید احمد نبوی (مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام)
آقای سید احمد نبوی (مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام)
پایگاه خبری ایرانیان موفق گفتگویی با سید احمد نبوی، معاون سابق رئیس سازمان محیط زیست و مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته است که متن گفتگو به این شرح است:

 

ایرانیان موفق(SIONA ) : از موفقیت‌های زندگی خود بفرمایید و چه موضوعی موجب شد تا به این موفقیت‌ها دست پیدا کنید؟

متولد 1341  بوده و در ساوه به دنیا آمدم، که البته از سن 4 سالگی به دلیل شغل پدرم به خانی‌آباد تهران آمده که در مدرسه "شریعت"و "جلوه" در خیابان مولوی درس خواندم دورۀ دبیرستان را همراه برادرِ شهیدم  به مدرسۀ "دارالفنون" می‌رفتیم که تقریبا در همان موقع انقلاب اسلامی پیروز شد. در سال 56 معلمی داشتیم که علاقۀ شدیدی به دکتر شریعتی داشتند لذا از همان ابتدا روحیه ما به شدت انقلابی شد و در سن 17 سالگی تدارکات‌های مدرسه دارالفنون دستِ من بود که چند مدرسه بزرگ به نام دارالفنون، مَروی، ادیب، هنرستان بزرگ تهران و رضا شاه پهلوی داشت که دارالفنون به تنهایی 2500 دانش آموز داشت.

 درآن زمان تظاهرات بسیاری برگزار می‌شد و من در همان جا زندانی شدم که تقریبا 3ماه در زندان بودم. بعد از انقلاب اسلامی به مدت یک‌سال به کمیته منطقۀ مرکزی رفتم و در سال 1359 واردِ سپاه شدم که تا آخر جنگ در جبهه حضور داشتم و حدود پانزده بار مجروح شدم و در حال حاضر جانباز 60درصد بوده و اکثر خانواده‌ام در گُردان خودِ من شهید شدند.

در سال 1375در عرصۀ سیاسی وارد شدم و در اولین انتخاباتی که حضور پیدا کردم، انتخابات میان دوره‌ای‌ مجلس پنجم در تهران بود که در تهران حدوداً 140000 ساوه‌ای داشتیم که در بین 68 کاندیدا در تهران نهم شدم که بیشتر فعالیت در عرصۀ سیاسی بود و زمانی که به مجلس رفتم، مدیر داخلی پارلمان و مدیر کل امور نمایندگان مجلس شدم. در سال 1382 به وزارت کار رفته و مدیرکل حراست و اطلاعات شدم. اما در سال 1384 دولت جدید که روی کار آمد که همه جا تحت پاکسازی قرار گرفت و من بیرون آمده و تنها حقوق جانبازی گرفتم.

در واقع من از مزایای خود گذشتم و از دولت بیرون آمدم که در همان سال84 به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و در آنجا به عنوان م