آقای سید احمد نبوی (مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام)
آقای سید احمد نبوی (مشاور مجمع تشخیص مصلحت نظام)
پایگاه خبری ایرانیان موفق گفتگویی با سید احمد نبوی، معاون سابق رئیس سازمان محیط زیست و مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام داشته است که متن گفتگو به این شرح است:

 

ایرانیان موفق(SIONA ) : از موفقیت‌های زندگی خود بفرمایید و چه موضوعی موجب شد تا به این موفقیت‌ها دست پیدا کنید؟

متولد 1341  بوده و در ساوه به دنیا آمدم، که البته از سن 4 سالگی به دلیل شغل پدرم به خانی‌آباد تهران آمده که در مدرسه "شریعت"و "جلوه" در خیابان مولوی درس خواندم دورۀ دبیرستان را همراه برادرِ شهیدم  به مدرسۀ "دارالفنون" می‌رفتیم که تقریبا در همان موقع انقلاب اسلامی پیروز شد. در سال 56 معلمی داشتیم که علاقۀ شدیدی به دکتر شریعتی داشتند لذا از همان ابتدا روحیه ما به شدت انقلابی شد و در سن 17 سالگی تدارکات‌های مدرسه دارالفنون دستِ من بود که چند مدرسه بزرگ به نام دارالفنون، مَروی، ادیب، هنرستان بزرگ تهران و رضا شاه پهلوی داشت که دارالفنون به تنهایی 2500 دانش آموز داشت.

 درآن زمان تظاهرات بسیاری برگزار می‌شد و من در همان جا زندانی شدم که تقریبا 3ماه در زندان بودم. بعد از انقلاب اسلامی به مدت یک‌سال به کمیته منطقۀ مرکزی رفتم و در سال 1359 واردِ سپاه شدم که تا آخر جنگ در جبهه حضور داشتم و حدود پانزده بار مجروح شدم و در حال حاضر جانباز 60درصد بوده و اکثر خانواده‌ام در گُردان خودِ من شهید شدند.

در سال 1375در عرصۀ سیاسی وارد شدم و در اولین انتخاباتی که حضور پیدا کردم، انتخابات میان دوره‌ای‌ مجلس پنجم در تهران بود که در تهران حدوداً 140000 ساوه‌ای داشتیم که در بین 68 کاندیدا در تهران نهم شدم که بیشتر فعالیت در عرصۀ سیاسی بود و زمانی که به مجلس رفتم، مدیر داخلی پارلمان و مدیر کل امور نمایندگان مجلس شدم. در سال 1382 به وزارت کار رفته و مدیرکل حراست و اطلاعات شدم. اما در سال 1384 دولت جدید که روی کار آمد که همه جا تحت پاکسازی قرار گرفت و من بیرون آمده و تنها حقوق جانبازی گرفتم.

در واقع من از مزایای خود گذشتم و از دولت بیرون آمدم که در همان سال84 به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته و در آنجا به عنوان مدیر کل حراست، مدیر کل بازرسی، مدیرکل روابط عمومی مشغول بودم که در دولت جدید نیز در سازمان محیط زیست مشاوره خانم دکتر ابتکار شدم. و مدیر کل بازرسی سازمان حفاظت محیط زیست در حوزۀ حفاظت و نظارت را داشتم که حدود یک ماهه پیش برای شرکت در انتخابات استعفا دادم. درحال حاضر نیز مشاوره مدیر عامل شرکت مخابرات ایران و همچنین مشاوره صندوق ملی محیط زیست هستم.

 

 ایرانیان موفق(SIONA ) چه موضوعی موجب شد تا وارد محیط زیست شوید؟

من همواره در حوزۀ بازرسی و نظارت کار می‌کردم و در تمام این سال‌ها تخصص بنده در این زمینه بود. خانم ابتکار نیز به دنبال نیرویی بودند که آدم مطمئنی باشد، و یکی از دوستانم مرا به ایشان معرفی کرد و من در آنجا مشغول به کار شدم. محیط زیست را اصلاً نمی‌شناختم ولی در مدت شش ماه توانستم به قول خانم ابتکار یکی از کارشناسان برجسته‌ محیط زیست شوم چرا که به شدت بر روی مطالعات خود کار کردم.

 

ایرانیان موفق(SIONA ) در حال حاضر در محیط زیست موفق هستید؟

در حال حاضر در صندوق ملی محیط زیست هستم و به عنوان یک کارشناس محیط زیست با همه تمام رسانه‌ها گفتگو می‌کنم.

 

ایرانیان موفق(SIONA ) شما در زندگی خود را آدم موفقی می دانید؟

شاید در جنگ نه موفق نبودم، چراکه در جنگ کسانی موفق بودند که امروز نیستند(شهید شدند) ولی در زندگی موفق هستم. من برادرم را انسان موفقی می‌دانم که در آمریکا مهندسی هواپیمای جنگنده خواند و در جنگ شهید شد، سعی کردم در هر جایی که هستم آدم خاصی باشم و موثر باشم.

 

ایرانیان موفق(SIONA ) تعریف شما از موفقیت چیست؟

رسیدن به آرمان‌هایی که فکر می‌کنم دستیابی به آن یک خیال یا رویا است. من به تمام آرمان‌هایم رسیدم و در تمام حوزه‌های کاری خود هرگز هیچ‌کس نمی‌توانست به اندازه‌ بنده زمین‌های تحت پوشش محیط زیست را از زمین‌خوارها پس بگیرد، من بیش از 30000 هکتار از آن‌ها زمین پس گرفتم، رشوه‌های چند میلیاردی به من پیشنهاد شده بود، علیرغم اینکه هنوز مستأجر هستم. در جنگ اشتباهات بسیاری داشتم که سعی کردم در زندگی آنها را انجام ندهم.

 

ایرانیان موفق(SIONA ): از مردم برای بهبود محیط زیست چه انتظاراتی دارید؟

مردم باید باور کنند که آخرین سپر دفاعی‌شان آب و خاک و هوایشان است، آبی که اگر آلوده شود برگردان آن به چرخه استفاده غیرممکن می‌شود لذا اگر مردم به این باور برسند که این 3 رشد عناصری است که اگر از دست بدهند دیگر به دست نمی‌آورند، بسیار مهم است. انتظارم از مردم این است که به این 3عنصر اصلی زندگی خود بپردازند.

 

ایرانیان موفق(SIONA ): چه اقداماتی باید برای بهبود محیط زیست انجام داد؟

همه باید با همکاری یکدیگر و همچنین استفاده درست از منابع و امکانات مراقب محیط زیست باشیم. بودجه‌ دولت به صورت جدی باید برای محیط زیست تعریف شود و مردم نیز در این راستا کمک کنند و همه می‌توانند با سامانه 1540 تماس گرفته و تمام مشکلاتی که وجود دارد را گزارش دهد.‌ حضور خانم ابتکار هم می‌تواند دلیلِ خوبی برای بهبود محیط زیست باشد اما به نظر من بعضی اوقات گفتن واقعیات دردناک لازم است.

به طور مثال در بحث HIV باید از رفتارهای پرخطر بگوییم، شاید خیلی در حوزۀ اخلاقی، دینی ما نگنجد که بتوان به راحتی در مورد آن حرف زد اما باید هشدارهای لازم را بیان کرد.

به نظر بنده فرمایشات سال گذشته مقام معظم رهبری در مورد محیط زیست بسیار مهم بود و ایشان حجت را در این خصوص تمام کرد.  

 

ایرانیان موفق(SIONA ): چه توصیه‌هایی برای مخاطبین دارید تا به موفقیت دست پیدا کنند؟

آرمان‌ها نباید آسمانی باشد، اما می‌توان با سخت کوشی، شلاق زدن به خود، کم خوابیدن و بیشتر کار کردن از راه‌های موفقیت است، من باید به این نقطه برسم که  فرزندانم راحت زندگی کنند و بتوانیم به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنیم. ما باید از همه مشاوره گرفته و سعی کنیم در زندگی آن را به کار گیریم.

الهه زیرک شارکش 0 1

1395/08/15 04:03

با سلام و عرض ادب خدمت هموطنان گرامی من به شخصه تا به حال از جناب آقای نبوی و موقعیت کاری ایشان در نظام و دولت اطلاعی نداشتم ولی براساس نوشته های در این سایت از دیدگاه بنده فردی ارزشمند محسوب می شوند . زمانی که دلاور مردی در جنگ حضور داشته و امتیاز ات از جمله جانباز 60 درصدی و همچنین شرایط کاری در مراتب بالا بر عهده داشته در حال حاضر با حقوق جانبازی و اجاره نشینی قانع هستند خود به تنهای نشانگر برجستگی چنین اشخاصی بین دولت مردان به وضوح مشخص است. به دور از هر گونه رشوه خواری و... وظایف خود را به نحوه احسنت انجام داده از جمله باز پس گرفتن زمین های که شامل محیط زیست محسوب می شوند. به هر حال بنده یکی از جوانان این سرزمین از چنین اشخاصی که به درستی در حال حرکت به سوی موفقیت جامعه هستند قدر دانی می کنم. با تشکر و آرزوی موفقیت های بیشتر برای دلاور مردان 8 سال دفاع مقدس از جمله جناب آقای نبوی👏👏👏
captcha