آقای دکتر علی پیرهانی (دومین فرد چند زبانه دنیا)
آقای دکتر علی پیرهانی (دومین فرد چند زبانه دنیا)
به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، علی پیرهانی، مدیر آکادمی زبان کودک و دومین فرد چند زبانه دنیا گفتگویی با خبرنگاران این پایگاه داشته است که متن این گفتگو به شرح زیر است:

 

ایرانیان موفق(SIONA) : آقای دکتر در مورد موفقیت خود در این عرصه بفرمایید؟

علی پیرهانی: درحال حاضر شاید برای بسیاری از افراد این ایده وجود داشته باشد که دانستن 200 زبان موفقیت به حساب می‌آید. بنده اعتقاد دارم که موفقیت یک فرآیند است، همانطور که می‌دانید ما پزشک و پولدار بد حال در ایران و حتی خارج از کشور کم نداریم، لذا آنچه که ما بدست می آوریم را نمی توان موفقیت نامگذاری کرد. به طور مثال بچه های زیادی بودند که در دوران مدرسه بسیار موفق عمل می‌کردند و نمره ریاضی بالایی داشتند، اما نمی‌توان آن را موفقیت قلمداد کرد. من اعتقاد دارم که  موفقیت شاخصه‌های زیادی دارد، در ابتدا فرد باید استقلال داشته باشد، فرض کنید دانش‌آموزی همواره نمره‌اش بیست است اما در نهایت تمام مطالعات و تحصیلاتش منجر به موفقیت و تصمیم درست در زندگی‌اش نمی‌شود، پس موفقیت‌ها را باید در تصمیم‌گیری‌های فرد دید چراکه موفقیت همانند برخی موارد در کشور ما کلیشه‌ای است، شاید به این دلیل است که ما به این حقیقت خیلی توجه نمی‌کنیم که موفقیت یک  فرآیند است، یعنی در واقع باید از حرکت‌ها و فعالیت‌های ما یک تجمیع صورت بگیرد و سپس  تصمیم گیری شودکه آیا ما موفق بوده‌ایم یا خیر، ضمن اینکه من اعتقاد دارم کمتر کسی در دنیا موفق بوده است.

زمانیکه ما در مورد موفقیت صحبت می‌کنیم باید به اوضاع معنوی، مادی، احوالات درونی و احوالات اجتماعی افراد را ریز بینانه تر و دقیق تر نگاه کنیم. شاید فردی از دید ما در اجتماع جایگاهی نداشته باشد و احساس کنیم که آن فرد به قول قدیمی‌ها یک ستاره هم در آسمان ندارد که اگر این موضوع را موشکافانه تر بررسی کنیم، خواهیم دید که از کجا به کجا رسیده است،  در مقابل هم یک فردی در یک خانواده  موفقی به دنیا اومده است  و ‌تحصیلاته عالی هم دارد ولی از نقطه ابتدایی تا نقطه انتهایی  کار خاصی انجام نداده و مسیر کوتاه بوده است.

 

ایرانیان موفق(SIONA) : مفهوم حرف شما ا