جناب آقای مسعود آب‌پرور(هنرمند موفق ایرانی )
جناب آقای مسعود آب‌پرور(هنرمند موفق ایرانی )
مسعود آب‌پرور متولد دوم تیر ماه سال ۱۳۴۰ در تهران و دانش آموخته کارگردانی سینما، از دانشکده سینما و تئاتر است.

 

کارگردانی که هم در تلویزیون و هم در سینما فعالیت کرده است. "قتل آنلاین"، "خشاب خالی" و "بدل" از جمله فیلم‌های سینمایی او هستند و برای تلویزیون هم سری سوم مجموعه "عملیات 125" و همچنین مجموعه "هوش سیاه" را ساخته است.

از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به کارشناسی فیلم‌نامه و فیلم در بنیاد سینمایی فارابی و تأسیس کارگاه گسترش هنر و طراحی کلیپ‌های ایرانی اشاره کرد.

نگاه متفاوت ایشان در مقام کارگردان که موجب ثبت تجربه‌های تازه‌ای ا‌ست، ما را مشتاق گفتگو با او کرد.

تعریف و درک شما از موفقیت؟

هر شخصی در مسیر زندگی‌اش یک انرژیی صرف می‌کند تا به اهداف از پیش تعیین شده‌اش دست پیدا کند. وقتی نسبت میان این انرژی و زمان صرف شده را با توفیق کسب شده حساب کنید، اگر کسر مناسبی بدست بیاید می‌توان گفت که موفقیت حاصل شده است. طبیعتاً باید در زمان معین و مناسبی این اتفاق رخ بدهد و حتماً باید نسبت انرژیی که صرف می‌کنیم با حاصلی که بدست می‌آید در بازه زمانی مشخصی باشد.

در مقطعی که "هوش سیاه" ساخته شد و تا آن اندازه مورد استقبال واقع گردید، شما به این فکر نکردید که اینجا نقطه عطف کارتان است؟

می‌تواند نقطه عطفی باشد ولی نه کاملاً. در ارتباط با برنامه‌ریزی باید بگویم از سال 74 برای تلویزیون با الگوسازی و نمونه‌سازی برای معاونت سیما شروع کردیم، یعنی اولین نمونه‌های ویدیو کلیپ ایرانی و تله فیلم و موضوعات ماورایی و ... . وقتی من وارد حوزه کار پلیسی شدم تلاش کردم جور خاصی کار کنم  و بخشی از یک پلیس را نشان دهم که نمونه بیرونی در ایران ندارد، به نحوی که وقتی چند قسمت از هوش سیاه پخش شد یکی از افسران نیروی انتظامی من را دعوت کرد و از من پرسیدند می‌دانید اینجا کجاست!؟ و در ادامه توضیح دادند که اینجا بخش پلیس اینترنتی ما است که ما آن را با الهام از سریال شما ایجاد کرده‌ایم. برایم بسیار خوشحال کننده و مایۀ مباهات بود.