آقای علیرضا شکوهی (فروشنده موفق بیمه عمر)
آقای علیرضا شکوهی (فروشنده موفق بیمه عمر)
علیرضا شکوهی یکی از افراد موفق در زمینه فروشنده بیمه عمر و تنها ایرانی عضو انجمن ام . دی . آر . تی است که در این زمینه نیز کتابی تألیف نموده است .

 

علیرضا شکوهی یکی از افراد موفق در زمینه فروشندگی بیمه عمر و اولین ایرانی عضو انجمن ام . دی . آر . تی (فروشندگاه برتر بیمه عمر جهان )و تنها ایرانی شرکت‌کننده در10 اجلاس فروشندگان حرفه‌ای بیمه عمر درکشورهای مختلف است که کتابی نیز در این زمینه تألیف کرده است .

 

ایرانیان موفق( SIONA ) : آقای مهندس از زندگی شخصیتان برای ما بگویید؟ چه موضوعی موجب موفقیت در زندگی شما شده است؟

من کار خود را در سال 1365 بعنوان کارمند کنترل پروژه در یک شرکت مهندسین مشاور شروع کردم.  و برای پروژه‌های  تولیدی و صنعتی طرح توجیهی می‌نوشتم. بعدازآن به دلیل علاقه‌ای که به حوزه بازرگانی و فروش داشتم تغییر شغل داده و در واحد بازرگانی و سفارشات  خارجی  یک شرکت نساجی در استان کردستان مشغول شدم. و در سن 26 سالگی به سمت مدیرعاملی یک شرکت نساجی انتخاب شدم و 5 سال در این حوزه فعالیت کردم . اما واقعیت این است که من همواره عاشق فروش بودم و قشنگ‌ترین خواب‌های زندگی من مربوط به فروش بود بنابراین با تاسیس یک  شرکت بازرگانی فعالیت خود را در حوزه واردات و صادرات شروع کردم. من بدون هیچ پشتوانه مالی و حمایتی، امروز که از نقطهA به نقطهB رسیدم، احساس خوبی از زندگی دارم و صد البته افرادی بسیار موفق‌تر از من وجود دارند. به نظر من، تنها به دست آوردن ثروت دلیلی برای موفقیت نیست. من به این باورم که  "موفقیت سهم کسانی است که تلاش را مقدمه آن و صداقت را دلیل استمرارش می‌دانند". همه افراد می توانند با   ارتباطات و تلاش  خود  منابع مالی زیادی به دست آورند ، اما پایداری و ماندن در موفقیت نیازمند صداقت است.

به نظر من "موفقیت سهمی از زندگی است که باید آن را به دست آورد" . انگلیسی‌ها به موفقیت  Success  می‌گویند و من این برداشت را این کلمه دارم،  وقتی حرف U  را از کلمه Success حذف کنید دیگر معنای موفقیت نمی‌دهد، پس باید برای موفقیت نقش آفرید. از دیدگاه من ، فرد موفق فردی است که در ساختار واحدِ خانواده خود نیز موفق باشد و بتواند همراه با موفقیت فردی خود ، رضایت خانواده، اجتماع را به دست آورد. نادیده گرفتن سطح رضایت مندی اعضای  خانواده